P4SMF17A
Part No
P4SMF17A
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Description
17V,400WPACKAGE SOD-123FL TRANSI
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V