P4SMF40CA
Part No
P4SMF40CA
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Description
40V,400WPACKAGE SOD-123FL TRANSI
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V