SMBJ43CA
Part No
SMBJ43CA
Description
SMB 600W 69.4V 8.65A TVS Diodes
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V
Datasheets
SMBJ43CA
Manufacturer related products
    SOD-123FL 200W 9.2V 21.74A TVS
    SOD-323 Bi 11V 7A TVS Diodes ES
    SOD-123FL 200W 45.4V 4.41A TVS
    SOD-123FL 200W 162V 1.23A TVS D