SMBJ28CA
Part No
SMBJ28CA
Description
SMB 600W 45.4V 13.22A TVS Diode
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V
Datasheets
SMBJ28CA
Manufacturer related products
    SOD-123FL 200W 9.2V 21.74A TVS
    SOD-323 Bi 11V 7A TVS Diodes ES
    SOD-123FL 200W 45.4V 4.41A TVS
    SOD-123FL 200W 162V 1.23A TVS D