SMBJ20CA
Part No
SMBJ20CA
Description
SMB 600W 32.4V 18.52A TVS Diode
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V
Datasheets
SMBJ20CA
Manufacturer related products
    SOD-123FL 200W 9.2V 21.74A TVS
    SOD-323 Bi 11V 7A TVS Diodes ES
    SOD-123FL 200W 45.4V 4.41A TVS
    SOD-123FL 200W 162V 1.23A TVS D