SMBJ30CA
Part No
SMBJ30CA
Manufacturer
MDD
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB
Manufacturer :
MDD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12.4A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V