MSMCG7.5A
Part No
MSMCG7.5A
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMCG
Stock
200
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
116.3A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMCG (DO-215AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V