MSMCJ8.5CA
Part No
MSMCJ8.5CA
Description
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB
Stock
63
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
104.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V