MSMCG43CA
Part No
MSMCG43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMCG
Stock
418
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
21.6A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMCG (DO-215AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V