1.5KE350AE3/TR13
Part No
1.5KE350AE3/TR13
Manufacturer
Microsemi
Description
TVS DIODE 300VWM 482VC CASE-1
Manufacturer :
Microsemi
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
CASE-1
Voltage - Breakdown (Min) :
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
482V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
300V