ERZ-VF2M820
Part No
ERZ-VF2M820
Description
VARISTOR 82V 600A 2SMD JLEAD
Current - Surge :
600 A
Energy :
12.5J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Varistor Voltage (Max) :
90 V
Varistor Voltage (Min) :
74 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V