MLV0603E31403T
Part No
MLV0603E31403T
Manufacturer
Vishay
Description
VARISTOR 25.5V 30A 0603
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
225 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
30 A
Energy :
0.1J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
28 V
Varistor Voltage (Min) :
23 V
Varistor Voltage (Typ) :
25.5 V