VDRH14V320BSE
Part No
VDRH14V320BSE
Manufacturer
Vishay
Description
VARISTOR 510V 6KA DISC 16MM
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
370 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
190J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 16mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V