ROV07-331K-S
Part No
ROV07-331K-S
Description
VARISTOR 330V 1.2KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
141 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
23J
Features :
Maximum AC Volts :
210 V
Maximum DC Volts :
275 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
363 V
Varistor Voltage (Min) :
297 V
Varistor Voltage (Typ) :
330 V
Datasheets
ROV07-331K-S
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V