MHP-TAC6-12-82
Part No
MHP-TAC6-12-82
Description
THERMOSTAT 82DEG C SPST-NC STRAP
Stock
90
Current Rating (Amps) :
25 A
Rated Functioning Temperature :
82°C (180°F)
Reset Temperature :
40°C (104°F)
Datasheets
MHP-TAC6-12-82
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V
Catalog related products
  • Cantherm
    TCO 250VAC 10A 100C (212F) AXIAL
  • Cantherm
    TCO 250VAC 10A 128C (262F) AXIAL
    TCO 250VAC 10A 84C (183F) AXIAL
    TCO 250VAC 10A 119C (246F) AXIAL
    THERMOSTAT 85DEG C SPST-NC 4SMD
    TCO 250VAC 10A 141C (286F) AXIAL
    TCO 250VAC 10A 104C (219F) AXIAL
    TCO 250VAC 10A 91C (196F) AXIAL