1SNK516020R0000
Part No
1SNK516020R0000
Stock
34
Color :
Blue
Current - IEC :
125 A
Current - UL :
150 A
Terminal - Width :
16.0mm
Voltage - IEC :
1000V
Voltage - UL :
600V
Wire Gauge or Range - AWG :
0-10 AWG
Wire Gauge or Range - mm² :
6-35mm²
Datasheets
1SNK516020R0000
Manufacturer related products
    ENCL LDG-A CLAMP PIN 18MM
    ENCL LDG-A 16 NARROW TERM BLOCK
    ENCL LDG-A 12 BASE NO VENT 110MM