DDNS10-GY
Part No
DDNS10-GY
Manufacturer
Eaton
Description
CONN TERM BLK FEED THRU 14-22AWG
Manufacturer :
Eaton
Product Category :
Din Rail, Channel
Color :
Gray
Current - IEC :
17.5 A
Current - UL :
10 A
Disconnect Type :
Features :
Fuse Type :
Number of Levels :
2; Connected
Number of Positions :
4
Product Status :
Obsolete
Terminal - Width :
5.1mm
Termination Style :
Screw
Type :
Feed Through
Voltage - IEC :
630V
Voltage - UL :
300V
Wire Gauge or Range - AWG :
14-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm² :
0.5 ~ 1.5mm²