FA-238 20.0000MB-K0
Part No
FA-238 20.0000MB-K0
Manufacturer
Epson
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C