FC4STCBMF7.3728
Part No
FC4STCBMF7.3728
Manufacturer
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 20PF TH
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
7.3728 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C