XRCGB24M000F2A01R0
Part No
XRCGB24M000F2A01R0
Manufacturer
Murata Electronics
Description
2.0X1.6MM 24.0MHZ CRYSTAL UNIT +
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Frequency :
24 MHz
Frequency Stability :
±35ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C