R2016-40.000-8-F-1515-TR-NS1
Part No
R2016-40.000-8-F-1515-TR-NS1
Manufacturer
Raltron
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Raltron
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C