Q 27,0-JXS11-12-10/10-FU-LF
Part No
Q 27,0-JXS11-12-10/10-FU-LF
Manufacturer
Jauch Quartz
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Jauch Quartz
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90 Ohms
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C