PZ1AL9V1B-AU_R1_000A1
Part No
PZ1AL9V1B-AU_R1_000A1
Manufacturer
PANJIT
Description
SILICON ZENER DIODE
Manufacturer :
PANJIT
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
4 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Max :
1 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V