R4E280-AD12-15
Part No
R4E280-AD12-15
Manufacturer
ebm-papst Inc.
Description
FAN IMP MTRZD 280X125MM 115VAC
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
991.8 CFM (27.77m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Ingress Protection :
Noise :
67.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
105W
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Round - 280mm Dia
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
6.2 lbs (2.8 kg)
Width :
125.0mm