11938FB-B3N-AP-00
Part No
11938FB-B3N-AP-00
Manufacturer
NMB
Description
FAN 230VAC 119X38MM WR
Manufacturer :
NMB
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
110.0 CFM (3.08m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
45.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
14.00W
Product Status :
Last Time Buy
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.370 in H2O (92.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
38.00mm