2412PS-10W-B30-B00
Part No
2412PS-10W-B30-B00
Manufacturer
NMB
Description
FAN AXIAL 60X30MM 100VAC WIRE
Manufacturer :
NMB
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
9.1 CFM (0.255m³/min)
Approval Agency :
CE, CSA, UL, VDE
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
29.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
5.00W
Product Status :
Last Time Buy
RPM :
2600 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.090 in H2O (22.5 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
100VAC
Weight :
0.309 lb (140.16 g)
Width :
30.00mm