R4S190-AA16-18
Part No
R4S190-AA16-18
Manufacturer
ebm-papst Inc.
Description
FAN IMP MTRZD 190X63MM 115VAC
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
230.0 CFM (6.44m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Ingress Protection :
Noise :
50.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
47.00W
Product Status :
Obsolete
RPM :
Size / Dimension :
Round - 190mm Dia
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
3 lbs (1.4 kg)
Width :
63.00mm