FDA2-17238QBHT4D-L
Part No
FDA2-17238QBHT4D-L
Description
FAN AXIAL 172X38.5MM 230VAC TERM
Ingress Protection :
IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
27.00W
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Static Pressure :
0.571 in H2O (142.2 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Width :
38.50mm
Datasheets
FDA2-17238QBHT4D-L
Manufacturer related products
    CBL DVI(12+5) CON 3' 28 AWG
    CBL DVI(12+5) CON 6' 28 AWG
    CBL DVI(12+5) CON 10' 28 AWG
    CBL DVI(12+5) CON 16' 26 AWG