FDA2-17251NBHW4D-L
Part No
FDA2-17251NBHW4D-L
Description
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE
Air Flow :
250.0 CFM (7.00m³/min)
Noise :
59.0dB(A)
Operating Temperature :
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Power (Watts) :
25.00W
Size / Dimension :
Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Static Pressure :
0.610 in H2O (151.9 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
2 lbs (907.2 g)
Width :
51.00mm
Datasheets
FDA2-17251NBHW4D-L
Manufacturer related products
    CBL DVI(12+5) CON 3' 28 AWG
    CBL DVI(12+5) CON 6' 28 AWG
    CBL DVI(12+5) CON 10' 28 AWG
    CBL DVI(12+5) CON 16' 26 AWG