R2E220-RB06-01
Part No
R2E220-RB06-01
Manufacturer
ebm-papst Inc.
Description
MOTORIZED IMPELLER
Manufacturer :
ebm-papst Inc.
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
Approval Agency :
CCC, CE, EAC
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
IP44
Noise :
Operating Temperature :
-13 ~ 167°F (-25 ~ 75°C)
Power (Watts) :
135W
Product Status :
Obsolete
RPM :
2650 RPM
Size / Dimension :
Round - 220mm Dia
Static Pressure :
Termination :
4 Wire Leads with Splice Terminals
Voltage - Rated :
230VAC
Weight :
Width :
73.50mm