MF20100V1-1000U-A99
Part No
MF20100V1-1000U-A99
Manufacturer
Sunon
Description
DC FAN 20X10 5VDC VAPO
Manufacturer :
Sunon
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
1.9 CFM (0.053m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
25.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
530 mW
Product Status :
Active
RPM :
16500 RPM
Size / Dimension :
Square - 20mm L x 20mm H
Static Pressure :
0.290 in H2O (72.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
5VDC
Weight :
0.011 lb (4.99 g)
Width :
10.00mm