EYW12038012BM-12
Part No
EYW12038012BM-12
Manufacturer
YS Tech USA
Description
E-SERIES FAN MEDIUM SPEED W/PWM
Stock
20
Manufacturer :
YS Tech USA
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
193.9 CFM (5.43m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
60.4dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
26.4 W
Product Status :
Active
RPM :
5000 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
1.150 in H2O (286.5 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
38.00mm