G1751L24BALB1-7
Part No
G1751L24BALB1-7
Manufacturer
Pelonis Technologies
Description
172X150X51MM INTELLIGENT MOTION
Stock
65
Manufacturer :
Pelonis Technologies
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
193.8 CFM (5.49m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Constant Speed, Inrush Protection, Locked Rotor Protection, Polarity Protection
Ingress Protection :
Noise :
45.6dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
7.2 W
Product Status :
Active
RPM :
2100 RPM
Size / Dimension :
Rectangular/Round - 172mm L x 150mm H
Static Pressure :
0.310 in H2O (77.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
51.00mm