SOFTFLEX-E038-30-02-4000-2000
Part No
SOFTFLEX-E038-30-02-4000-2000
Manufacturer
Aavid
Description
PAD SOFTFLEX E038 3MM 400X200MM
Manufacturer :
Aavid
Product Category :
Thermal - Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color :
Gray
Material :
Silicone
Outline :
400.00mm x 200.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
3.8W/m-K