SOFTFLEX-D021-30-01-4000-2000
Part No
SOFTFLEX-D021-30-01-4000-2000
Manufacturer
Aavid
Description
PAD SOFTFLEX D021 3MM 400X200MM
Manufacturer :
Aavid
Product Category :
Thermal - Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color :
Pink
Material :
Silicone
Outline :
400.00mm x 200.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.1W/m-K