CTCTXF0.47-4P
Part No
CTCTXF0.47-4P
Description
0.49 UH 20% SMD TOROID CMC
Current Rating - Parallel :
7.9 A
Current Rating - Series :
3.95 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
5mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
19mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
490 nH
Inductance - Connected In Series :
1.95 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
CTCTXF0.47-4P
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD