SCX147-301
Part No
SCX147-301
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
Current Rating - Parallel :
620 mA
Current Rating - Series :
310 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
672mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
2.687Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel :
300 µH
Inductance - Connected In Series :
1.2 mH
Tolerance :
±20%
Datasheets
SCX147-301
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD