SCX147-5R0
Part No
SCX147-5R0
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 5UH SMD
Current Rating - Parallel :
4.4 A
Current Rating - Series :
2.2 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
14mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
56mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
5 µH
Inductance - Connected In Series :
19.6 µH
Tolerance :
±20%
Datasheets
SCX147-5R0
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD