WB0603T3N3SG
Part No
WB0603T3N3SG
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Description
WW IND 0603 3.3NH 2%
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±2%