F3SG-4RA1680-14
Part No
F3SG-4RA1680-14
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Stock
2
Beam Pitch :
10mm
Detection Capability :
14mm
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Number of Beams :
167
Operating Range :
0.3m ~ 10.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protection :
Finger
Protective Height :
1680mm
Voltage - Supply :
24VDC