MS4800S-20-1560-10X-10R
Part No
MS4800S-20-1560-10X-10R
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
Beam Pitch :
10mm
Detection Capability :
20mm
Features :
Blanking
Number of Beams :
156
Operating Range :
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Protection :
Finger/Hand
Protective Height :
1560mm
Voltage - Supply :
24VDC