OD2-N50W10I2
Part No
OD2-N50W10I2
Manufacturer
SICK
Description
SEN DISP 50MM +/- 10MM NPN
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Machine Vision - Cameras/Sensors
Features :
Image Type :
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Installation Distance :
40.0mm ~ 60.0mm
Light Source :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Resolution :
Scan Rate :
Sensor Type :
Termination Style :
Cable Leads
Type :
2D Laser Displacement Sensor
Visual Field (Max) :
Visual Field (Min) :
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC