CR4880-500
Part No
CR4880-500
Description
TRANSDUCER VOLTAGE 24VDC
Accuracy :
0.5%
Input Range :
0 ~ 500VAC
Isolation :
2500VDC
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output :
4 ~ 20mA
Type :
Average RMS AC Voltage Transducer
Voltage - Supply :
24VDC
Datasheets
CR4880-500
    TRANSDUCER VOLTAGE 24VDC