MINI-5VDIM-20V
Part No
MINI-5VDIM-20V
Manufacturer
Texmate
Description
20V 0.01% SUPPER ACCURACY DIMMAB
Stock
30
Manufacturer :
Texmate
Product Category :
Panel Meters
Display Type :
LED - Red Characters
Features :
Ingress Protection :
Measuring Range :
20VDC
Measuring Type :
Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
3.5
Output Type :
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Voltage (Voltmeter)
Voltage - Supply :
5VDC