PCD200-24-SB-2R-100
Part No
PCD200-24-SB-2R-100
Manufacturer
Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Description
PROCESS CONTROL DISPLAY
Stock
2
Manufacturer :
Product Category :
Panel Meters
Display Type :
LED - Red Characters
Features :
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Measuring Range :
0 ~ 20mA, ±10VDC
Measuring Type :
Process
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
6, 6
Output Type :
Relay (2)
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Process Meter
Voltage - Supply :
12 ~ 24VDC