906T12BNMAO
Part No
906T12BNMAO
Manufacturer
Curtis Instruments
Description
VOLTMETER 0-12VDC LED PANEL MT
Manufacturer :
Curtis Instruments
Product Category :
Panel Meters
Display Characters - Height :
Display Type :
LED - Red Bar Graph
Features :
Memory Option
Ingress Protection :
Measuring Range :
0 ~ 12VDC
Measuring Type :
Voltage
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
10-Segment
Output Type :
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.80mm x 24.10mm
Product Status :
Active
Type :
Voltage (Voltmeter)
Voltage - Supply :
12VDC