DADP-ES-Q12-25
Part No
DADP-ES-Q12-25
Manufacturer
Festo
Description
STOP KIT
Stock
3
Manufacturer :
Festo
Product Category :
Pneumatics, Hydraulics - Accessories
For Use With/Related Products :
Rotary Actuators
Product Status :
Active
Type :
Stop Kit
Datasheets
DADP-ES-Q12-25
Purchasing Process
1. Purchase
2. Payment Methods
3. RFQ (Request for Quotation)
4. Order Confirmation & Important Notice
5. Delivery Time
· DHL Express: 5-7 business days delivery (Ideal for urgent orders and international shipments)
· DHL eCommerce: 5-7 business days delivery (Cost-effective cross-border shipping solution)
· FedEx International: 5-7 business days delivery (Reliable global logistics network)
Professional Packaging Process
Step 1: Products
Step 2: Verify Order Against Actual Parts
Step 3: Anti-static Bags
Step 4: Packaging Boxes
Step 5: Inspect Packaging & Shipping Marks
Comprehensive inspection of inner packaging, outer packaging, and shipping marks:
· Integrity and sealing of inner packaging
· Compression resistance and protective quality of outer packaging
· Clear and accurate shipping marks (including fragile, anti-static, and other special indicators)
Step 6: Shipping
About Aplus Components
Core Services
· Electronic Component Distribution: Full-range electronic component supply
· PCB Manufacturing: From prototyping to mass production
· Industrial Control Integration: Customized industrial control solutions
· Optical Modules: High-speed communication optical modules
Industry Solutions
Manufacturer related products
Catalog related products
    SEALING RING
    BLANKING PLUG
    RELEASING FORK
    SILENCER
  • Marsh Industries
    MARSHALLTOWN VALUE SERIES. CASE
  • WIKA
    111.10 2.5" 30 PSI 1/4 NPT L
  • WIKA
    111.10 2.5" 60 PSI 1/4 NPT L
    111.10 2.5" 1000 PSI 2ND SCAL
    111.10SP 4 300 PSI 1/4"NPT LM PL
    213.53.2.5" 30 PSI 1/4 NPT LOW