DAA51CM24
Part No
DAA51CM24
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Description
RELAY TIME DELAY 100HRS 5A 250V
Stock
7
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Delay Time :
0.1 Sec ~ 100 Hrs
Function :
On-Delay
Mounting Type :
DIN Rail
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Screw Terminal
Timing Adjustment Method :
Screwdriver Slot
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
24 ~ 240VAC, 24VDC