GT3W-A11D12N
Part No
GT3W-A11D12N
Manufacturer
IDEC
Description
RELAY TIME DELAY 6HRS 3A 240V
Stock
2
Manufacturer :
IDEC
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
3A @ 240VAC
Delay Time :
0.1 Sec ~ 6 Hrs
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Screwdriver Slot
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
12VDC