PMH-30M-DC12V
Part No
PMH-30M-DC12V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 30MIN 7A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
7A @ 250VAC
Delay Time :
0.15 Sec ~ 30 Min
Function :
On-Delay
Mounting Type :
Socketable
Product Status :
Active
Relay Type :
Mechanical Relay
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Voltage - Supply :
12VDC